Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба – це оперативне втручання, яке проводиться пацієнту з метою усунення наслідків гострої та хронічної патології кульшового суглоба, больового синдрому, який найбільше турбує.

На основі клінічних досліджень, рентгенобстеження пацієнта (навіть по простій рентгенограмі обох кульшових суглобів) встановлюється діагноз. Можливо необхідним бути додаткове магніто-резонансне дослідження, або комп’ютерна томографія для остаточного підтвердження діагнозу і степені ураження суглобу, стану кісткової тканини.

Оперативне втручання

Показом до проведення операції можуть бути наступні завхворювання : деформуючий остеоартроз (остеоартрит)кульшового суглобу, травматичний артрит кульшового суглоба, протрузія ацетабулярної западини (тазової западини), певні види переломів верхньої частини стегнової кістки, пухлини стегнової кістки, тазу, кульшового суглоба, а також метастази у кісткову тканину, артрит кульшового суглоба, що асоційований з хворобою Пеждета, ювенільний ревматоїдний артрит, аваскулярний некроз головки стегнової кістки, хвороба Бехтєрєва (з переважним ураженням кльшових суглобів).

Дані захворювання настільки змінюють якість життя пацієнта постійний дискомфорт з вираженим болем, порушення його рухової активності, що найчастіше закінчується ендопротезуванням кульшового суглобу – єдиним шансом, повернення до звичайного активного життя.

Не потрібно боятись бути здоровим ! Треба зважити всі аргументи і проблеми захворювання з своїм лікуючим лікарем і якщо ризики операції менші за паталогічний стан то готуватись до високоточної операції і насолоджуватись життям!

Ендопротези кульшових суглобів поділяються на первинні та ревізійні, цементні та безцементні.

Сучасні моделі ендопротезів кульшового суглоба, як правило складають із наступних частин.

  • Стегновий компонент або ніжка штучного суглоба;
  • Голівка (може відрізнятись за діаметром (28,32, 36 мм);
  • Ацетабулярна западина (тазова частина);
Зараз на ринку України існує велика різноманітність фірм і компаній, що пропонують матеріал для протезування. Дане різноманіття є позитивним у зв’язку з тим, що надає лікарю можливість підібрати для кожного конкретного пацієнта в залежності від анатомо-фізіологічних особливостей найбільш оптимальний варіант ендопротеза. Пацієнтам старшого віку з ознаками остеопорозу та порушенням структури кісткової тканини показані ендопротези кульшового суглоба з цементним типом фіксації. Безцементне ендопротезування кульшового суглоба показано більш молодшій категорії пацієнтів, або тим, у кого немає ознак остеопорозу. Операція ендопротезування кульшового суглоба в стандартних умовах триває 2-3 години залежить все від складності оперативного втручання та виду ендопротеза кульшового суглобу, що використовується. Одразу в операційній проводиться профілактики інфекційних ускладнень, при необхідності поповненя крововтрати. В післяопераційний період також триває профілактика тромбоутворення. В умовах відділення розпочинається рання реабілітація під контролем реабілітолога, що має позитивний єфект до швидкого повернення пацієнта у звичний стиль життя. Вартість оперативного втручання з приводу заміни кульшового суглобу формується в залежності від виду ендопротеза, а також від розхідних матеріалів, які використовуються в процесі операції. Щоб визначити точну ціну і найоптимальніший варіант з врахуванням всіх особливостей кожного пацієнта, необхідна безпосередня консультація лікаря.

Дуже дякую за життя без болю та без обмеження в русі! Юрій Родіонович – чудовий лікар, майстер своєї справи, чудова людина! Окрема подяка найкращому реабілітологу – Дмитру Родіоновичу! За місяць Вам вдалося набагато більше, ніж за пів року іншим лікарям, до яких я зверталась! Дай Вам Боже здоров’я, успіху у всіх справах, кар’єрного процвітання і вдячних пацієнтів!

Діана Швець

Пацієнт

Професійна охорона вашого здоров’я – це наша місія

Україна, м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2 (вхід з 2 поверху в приміщені Тернопільської комунальної міської лікарні швидкої допомоги №1)

+38 (096) 18-464-18

ortoklinika1406@ukr.net

м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2