Послуги

Артроскопія

Артроскопія - метод ендоскопічної діагностики та малоінвазивного операційного лікування як свіжих, так і задавнених післятравматичних ушкоджень та захворювань колінного та інших суглобів.

Для чого потрібна артроскопія?

Вона дозволяє не тільки отримати об’єктивні діагностичні дані про патологічні зміни в середині суглоба, але й провести складні хірургічні малотравматичні втручання при різних захворюваннях та пошкодженнях суглобових структур.
Більшість хворих виписуються з клініки через 1-2 дні після артроскопії.
В яких випадках призначають артроскопію суглобів?

 

Колінний суглоб

 • Пошкодження менісків
 • Пошкодження передньої та задньої хрестоподібних зв'язок колінного суглобу
 • Пошкодження суглобного хрящу
 • Розтинаючий остеохондрит
 • Наявність вільних внутрішньосуглобових тіл
 • Звичний вивих надколінника
 • Синовіїти (запалення синовіальної оболонки) неясної причини
 • Деформуючий артроз
 • Неясні симптоми при пошкодженні або захворюванні суглобу, котрі неможливо уточнити за допомогою клінічних та параклінічних способів дослідження, у тому числі томографії

Плечовий суглоб

 • Звичний вивих плеча
 • Адгезивний капсуліт, імпіджмент синдром
 • Пошкодження ротаторної манжети плеча
 • Патологія сухожилля двоголового м'язу плеча
 • SLAP-синдром
 • Нестабільність плечового суглобу
 • Контрактура плечового суглобу
 • Наявність вільних внутрішньосуглобових тіл
 • Деформуючий артроз

Гомілковостопний суглоб

 • Деформуючий артроз
 • Пошкодження суглобового хряща
 • Розтинаючий остеохондрит
 • Наявність вільних внутрішньосуглобових тіл
 • Внутрішньосуглобові переломи та їх наслідки
 • Контрактура суглобу

Як проводиться артроскопія?

При артроскопічному обстеженні над суглобом робиться маленький розріз, в який вводиться невеликий інструмент - артроскоп, що містить набір лінз та освітлювальних систем. Світло проводиться в суглоб через фіброоптичне волокно, і зображення з суглоба передається через мініатюрну камеру на великий екран. Хірург таким чином може детально розглянути внутрішньосуглобові структури (хрящі, зв'язки і т.д.), знайти пошкодження та провести лікування.

Ендопротезування колінного суглобу

Ендопротезування колінного суглобу - це операція при якій проводиться заміщення пошкоджених поверхонь, стегнової і великогомілкової кісток, спеціальними протезами, які відновлюють біомеханіку суглоба, вісь кінцівки. Больовий синдром, який завжди присутній у пацієнтів зумовлений пошкодженням хряща і подразненням кісткової тканини зникає.   

Артроз колінного суглобу найчастіша причина до проведення операції  викликається різними факторами - механічне зношування, запальні захворювання, інфекції і післятравматичний синдром. При  інших  симптомах – ревматоїдний артрит, подагра також показане ендопротезування. Травми коліна сприяють до швидшого зношування колінного суглобу, тому звертання до лікаря з профілактичною метою і використання профілактичного медикаментозного  лікування, може подовжити період до проведення операції.

Тип використання ендопротезу (цементна, безцементна фіксація) залежить від віку пацієнта, стану кісткової тканини. В будь якому випадку консультація з лікарем допоможе пацієнту підібрати ендопротез і йому допомогти. Від цього також буде формуватись вартість.

Ендопротез коліного суглобу складається з компонентів стегнового, великогомілкового, надколінника,  спеціальної вставки, які повністю відтворюють фізіологічні поверхні кісток.

При підготовці до операції проводиться повне обстеження пацієтна оскільки операція є досить складною,  планування починаються за декілька тижднів для визначення супутньої патології і ризиків.

Операція як правило триває 2-3 години в залежності від складності клінічного випадку. Період відновлення після операції триває під наглядом реабілітолога, і в залежності від стану пацієнт займає в середньому від 2 до 6 місяців.

Після операції якість життя пацієнта  покращується,  болі  зникають, відновлюється функція кінцівки. Багато пацієнтів отримують можливість радісного безболісного життя. Тому при виникненні проблем з колінним суглобом зараз існує реальна можливість оздоровити і допомогти пацієнту. При необхідності консультація з лікарем може повністю дати відповідь на запитання, які виникають у пацієнта.   

Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба – це оперативне втручання, яке проводиться пацієнту з метою усунення наслідків гострої та хронічної патології кульшового суглоба, больового синдрому, який найбільше турбує.

На основі клінічних досліджень, рентгенобстеження пацієнта (навіть по простій рентгенограмі обох кульшових суглобів) встановлюється діагноз. Можливо необхідним бути додаткове магніто-резонансне дослідження, або комп’ютерна томографія для остаточного підтвердження діагнозу і степені ураження суглобу, стану кісткової тканини.

Показом до проведення операції можуть бути наступні завхворювання : деформуючий остеоартроз (остеоартрит)кульшового суглобу, травматичний артрит кульшового суглоба, протрузія ацетабулярної западини (тазової западини), певні види переломів верхньої частини стегнової кістки, пухлини стегнової кістки, тазу, кульшового суглоба, а також метастази у кісткову тканину, артрит кульшового суглоба, що асоційований з хворобою Пеждета, ювенільний ревматоїдний артрит, аваскулярний некроз головки стегнової кістки, хвороба Бехтєрєва (з переважним ураженням кльшових суглобів).

Дані захворювання настільки змінюють якість життя пацієнта постійний дискомфорт з вираженим болем, порушення його рухової активності, що найчастіше закінчується ендопротезуванням кульшового суглобу - єдиним шансом, повернення до звичайного активного життя.

Не потрібно боятись бути здоровим ! Треба зважити всі аргументи і проблеми захворювання з своїм лікуючим лікарем і якщо ризики операції менші за паталогічний стан то готуватись до високоточної операції і насолоджуватись життям!

Ендопротези кульшових суглобів поділяються на первинні та ревізійні, цементні та безцементні.

Сучасні моделі ендопротезів кульшового суглоба, як правило складають із наступних частин.

 • Стегновий компонент або ніжка штучного суглоба;
 • Голівка (може відрізнятись за діаметром (28,32, 36 мм);
 • Ацетабулярна западина (тазова частина);

Зараз на ринку України існує велика різноманітність фірм і компаній, що пропонують матеріал для протезування. Дане різноманіття є позитивним у зв’язку з тим, що надає лікарю можливість підібрати для кожного конкретного пацієнта в залежності від анатомо-фізіологічних особливостей найбільш оптимальний варіант ендопротеза.

Пацієнтам старшого віку з ознаками остеопорозу та порушенням структури кісткової тканини показані ендопротези кульшового суглоба з цементним типом фіксації.

Безцементне ендопротезування кульшового суглоба показано більш молодшій категорії пацієнтів, або тим, у кого немає ознак остеопорозу.

Операція ендопротезування кульшового суглоба в стандартних умовах триває 2-3 години залежить все від складності оперативного втручання та виду ендопротеза кульшового суглобу, що використовується. Одразу в операційній проводиться профілактики інфекційних ускладнень, при необхідності поповненя крововтрати. В післяопераційний період також триває профілактика тромбоутворення. В умовах відділення розпочинається рання реабілітація під контролем реабілітолога, що має позитивний єфект до швидкого повернення пацієнта у звичний стиль життя. Вартість оперативного втручання з приводу заміни кульшового суглобу формується в залежності від виду ендопротеза, а також від розхідних матеріалів, які використовуються в процесі операції.

Щоб визначити точну ціну і найоптимальніший варіант з врахуванням всіх особливостей кожного пацієнта, необхідна безпосередня консультація лікаря.

УЗД суглобів

УЗД суглобів вважається одним з кращих способів діагностики при будь-яких захворюваннях, що характеризуються болем в суглобах.
Метод абсолютно безпечний, доступний за вартістю, а головне - надає всю необхідну інформацію. Навіть в випадку патології кістки - такий процес як періостит при ультразвуковому обстеження виявляється значно раніше ніж при рентгенологічному.
Функція опорно-рухового апарату рух, УЗД дозволяє провести обстеження в русі, що є надзвичайно інформативним при постановці діагнозу. Можна легше і точніше, без променевого навантаження оцінити формування кісткової мозолі.

 

У яких випадках рекомендовано УЗД суглобів?

 • біль в ділянці суглобів;
 • травматичні ураження суглобів;
 • артрози (дегенеративні суглобові захворювання)
 • артрити (запальні суглобові захворювання)
 • травма (свіжа травма або наявність травми в анамнезі);
 • збільшення в об'ємі суглоба (суглобів), припухлість, біль (запальні, гострі та хронічні захворювання);
 • обмеження рухів в суглобі (суглобах);
 • ревматичні захворювання- ураження опорно-рухового апарату: суглобів, м'язів, зв'язок, та кісток.
 • біль у м'язі (м'язах);
 • об'ємні утворення в м'яких тканинах;
 • динамічне спостереження в ході лікування при запальних захворюваннях суглобів, зв'язок (артрит, тендиніт, тендосиновіт); динамічне спостереження в ході проведеної терапії травматичного пошкодження суглобів, зв'язок, кісток;
 • проведення діагностичних та лікувальних пункцій (блокад) під котролем УЗД.

Для проведення УЗ обстеження опорно-рухового апарату підготовка не потрібна. Практичний досвід в ультразвукових дослідженнях і сучасна апаратура дозволяють в оптимальні терміни встановити правильний діагноз.

Реконструктивно-відновні операції

У клініці виконуються наступні реконструктивно-відновні оперативні операції на передпліччі, кисті та пальцях з використанням мікрохірургічної техніки:

- пластика пошкоджень сухожилків згиначів та розгиначів пальців та кисті на різних рівнях;

- мікрохірургія нервів верхньої кінцівки (серединний, ліктьовий, променевий);

- пластика дефектів кисті та пальців;

- лікування переломів кисті та пальців та їх наслідків;

- лікування захворювань кисті (контрактура Дюпюітрена, гігроми різної локалізації, стенозуючий лігаментит, синдром карпального каналу).

 

Кисть за своїми анатомічними і функціональними особливостями являє собою унікальне утворення. Порушення функції кисті приводять до втрати професійної і загальної працездатності, великих матеріальних і моральних втрат для людини і суспільства. Складне переплетення мережі судин, нервів, зв’язкового апарату створює незвичайно витончену форму і високо довершену функцію.

Проблема відновлення працездатності при пошкодженнях кисті в останні десятиріччя набуває все більшого значення, що пов’язано як із постійним зростанням відносної і абсолютної чисельності травм кисті, так і зі зростаючими медичними і соціальними вимогами до рівня медичної допомоги.

Корекція плоскостопості

Плоскостопість. Більшість людей живе з плоскостопістю, не відчуваючи при цьому ніякого дискомфорту. Але у деяких людей плоскостопість проявляється болями в стопах, набряками, деформацією стоп. Існує три типа архітектоніки стопи.  

111

Пола стопа

Нормальна стопа

 

Плоска стопа  

 

Діагностику ступеня плоскостопості проводять за допомогою апаратів плантографів. Завдяки такому апарату отримують зображення відбитка стопи при навантажені.333  

 

 

222

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основні умови виникнення плоскостопості є:

 1. Патологія сухожилка заднього великогомілкового м’яза.
 2. Запальні захворювання суглобів стопи (наприклад ревматоїдний артрит).
 3. Травми, операції.
 4. Цукровий діабет.
 5. Нейром’язеві захворювання.
 6. Вроджені патології стопи.

Плоскостопість це еластична деформація стопи, викликана підвищеною гіпермобільністью зв’язкового апарату, суглобових капсул, сухожилків стопи або самою будовою кісток та суглобів стопи. Гіпермобільність стопи посилюється такими факторами як надлишкова вага, тяжкі фізичні навантаження та ін. При такій деформації стопи відбувається послаблення зв’язкового та м’язевого апаратів стопи і як наслідок погіршується пружність стопи, стопа сплощується.

При цьому амортизаційну функцію стопи на себе перебирають хребет та суглоби нижніх кінцівок (гомілково-ступневий, колінний та кульшовий). 

Плоскостопість супроводжується вальгусним відхиленням п’яти. Саме це приводить до появи плосковальгусної деформації стопи. 

На сьогоднішній день оперативний шлях лікування плосковальгусної стопи це проведення малоінвазивної корекції за допомогою спеціального імплантат (підтаранний артроерез). Операція проводится, коли ступінь деформації є еластичною, тобто корегується руками (оцінює лікар). Під час операції лікар мануально усуває деформацію та фіксує таранно-п’ятковий суглоб у правильному положенні.

444 555 666

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переваги такої малоінвазивної методики лікування плосковальгусної постави стопи є:

 • Усуває больовий синдром.
 • Короткотривала операція.
 • Дозволяє носити звичайне взуття.
 • Повернення до активного життя через 3-4 тижні.
 • Не потребує фізіотерапії.
Інші послуги

Травматологія і ортопедія

 • Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв'язки з титановими фіксаторами
 • Артроскопічна пластика передньої хрестоподібної зв'язки з карбоновими фіксаторами
 • Артроскопічна резекція меніску 1 категорії складності
 • Артроскопічна резекція меніску 2 категорії складності (шов меніска)
 • Артроскопичне видалення хондромних тіл
 • Артроскопичне видалення чужорідних тіл
 • Артроскопічний розтин синовіальних складок
 • Артроскопія одного суглобу (колінного, гомілковостопного)
 • Операція при нестабільності надколінника (звичний вивих) без вартості фіксатора
 • Пластика зовнішньої бокової зв'язки
 • Субтотальна синовектомія
 • Видалення доброякісних пухлин кісток та з'єднувальної тканини
 • Видалення зміненого долонного апоневрозу кисті ( контрактура Дюпюітрена)
 • Видалення кісти підколінної ямки (кіста Беккера)
 • Видалення м'якотканинних утворень стопи, кисті
 • Висічення препателяної, ліктьової сумки
 • Відновлення розриву з'язок та сухожиль (1 зона)
 • Внутрішньосуглобове введення лікарських засобів (без вартості медикаментів)
 • Вправлення вивихів великіх суглобів
 • Вправлення вивихів суглобів кистей і стоп
 • Дренування бурситу або гематоми
 • Відкрита репозиція переломів кисті
 • Відкрита репозиція переломів передпліччя
 • Відкрита репозиція переломів плеча
 • Відкрита репозиція переломів стопи
 • Відкрита репозиція переломів гомілково-ступневого суглобу
 • Зняття бинта скотчкаст
 • Зняття великої гіпсової пов'язки
 • Зняття малої гіпсової пов'язки
 • Ін'єкція у параартикулярні структури (без вартості медикаментів)
 • Накладання великих гіпсових лангет
 • Накладання малих гіпсових лангет
 • Накладання малої циркулярної гіпсової пов'язки
 • Накладання марлевих фіксуючих пов'язок S та Deso
 • Реконструктивна операція при деформації першого пальця стопи (Hallux valgus)без вартості фіксатора
 • Пункція гематоми під УЗД контролем
 • Ендопротезування мілких суглобів кисті та стопи (без вартості ендопротезу)
 • Ендопротезування колінного суглоба (без вартості ендопротезу)
 • Ендопротезування кульшового суглобу (без вартості ендопротезу)
 • Сухожильний шов
 • Шов нерва
 • Накладання судинного анастамозу
 • Сухожильна пластика (без вартості спейсера)
 • Кісткова пластика на рівни зап'ястку і кисті (без вартості імпланту та композитн.матеріалу)
 • Мікрохірургічна пластика дефекту човниковидної кістки (без вартості імпланту)
 • Шкірна пластика на рівні зап'ястку і кисті з використанням мікрохірургічних технологій
 • Артродезування на рівні зап'ястку і кисті (без вартості імпланта)
 • Ендопротезування голівки променевої кисткі (без вартості імпланта)
 • Ультразвукова діагностика

Операція на анулярних звязках:

 • Тенотомія
 • Пластика
 • Декомпресія карпального каналу (малоінвазивна)
 • Консультація лікаря ортопеда-травматолога

Фізіотерапевтичні процедури

 • Апаратна фізіотерапія
 • Міостимуляція
 • Ультразвукова терапія
 • Фонофорез (1 зона )
 • Масаж лікувальний
 • Лікувальна гімнастика (по медичним показам) 1 заняття
 • Лікувальний лімфодренажний масаж 1 сеанс
 • Лікувальний масаж грудного відділу хребта (20 хв)
 • Лікувальний масаж вздовж хребта (25 хв)
 • Лікувальний масаж поперекового відділу хребта (20 хв)
 • Лікувальний масаж спини (попереково-грудного відділу) (25 хв)
 • Лікувальний масаж шійно-грудного відділу хребта (25хв)
 • Лікувальний масаж шійно-комірцевої зони (20 хв)
 • Розробка травматичних змін (1 зона) після імобілізації (1 сеанс)
 • Сеанс кінезотерапії
 • Кінезіологічне тейпування одного анатомічного сегменту
 • Кінезіологічне тейпування додаткового анатомічного сегменту
 • Консультація спеціаліста по фізичної реабілітації
*Натиснути на послугу щоб дізнатися про неї більше.